top of page

ATAKENT KOMBİ SERVİSİ

Atakent kombi servisi Vaillant kombi servisi Demirdöküm eca Evinizde konforlu bir hayat sürdürebilmeniz için bazı ihtiyaçlarınızın mutlaka karşılanması gerekirken bazı ihtiyaçlarınız ikinci planda olabilir. Yaşam alanları dendiğinde aklınıza ofis, ev, okul kısacası gün içerisinde hangi ortamda yaşamınızın büyük bir kısmını geçiriyorsanız oralar gelecektir. Fakat tüm bu yaşam olarak nitelendirilen ortamlarda ihtiyaç duyduğumuz faktörler aynı değildir. 

Halkalı Atakent kombi servisi Evlerin olmazsa olmazı ve vazgeçilmezi sıcak su ve ısınma için kaynaktır. Ofisinizde sıcak su kullanımı yalnızca bardaklarınızı yıkamak için gerek duyduğunuz bir faktör ise ilk sıradaki gereklilikler arasında bulunmaz. 

Ev içinde sıcak su kullanımı için uzun yıllardır farklı kaynaklar kullanılmıştır. Elektrikli şofben, termosifon, kazanlı ısıtıcılar… Günümüzde teknolojinin de gelişmesi ile birlikte öncelikle doğal gaz kullanımı günlük hayatta sıklaştı ardından da dolaylı olarak kombi kullanımı. Şofben, termosifon gibi sıcak su sağlamak için kullanılan kaynaklar elektrik kullanarak ısınma sağladıkları için güvenli sistemler değildir. Sigorta mekanizması ile korunsalar bile zehirlenme riski yüksek oranda mevcuttur. 

Kombiciler kombinin su basıncının ayarlanmasından, peteklerin ısınmasına kadar tüm mekanizmaya hakim olan ustalardır. Günümüzde öncelikle doğalgaz kullanımının artması buna bağlı olarak da kombi kullanımının artması kombici meslek grubunu önemli bir konuma taşımıştır. Kombinin doğalgaz kullanan bir sistem olması herhangi bir arıza anında sizin müdahale etmenize engel olan faktördür. 

İstanbul ve Ankara'da Profesyonel Kombi Servisi Bulmak

İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerde, ev ve iş yerlerinde kullanılan kombilerin bakımı ve onarımı oldukça önemlidir. Bu nedenle, güvenilir kombi ustaları bulmak çok önemlidir. Atakent Usta olarak, İstanbul ve Ankara'da kombi servisi hizmetleri sunmaktayız ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak için her zaman elimizden gelenin en iyisini yapmaktayız.

İstanbul ve Ankara'da kombi servisi arayanlar için, profesyonel ve güvenilir hizmetler sunuyoruz. Kombi bakımı, montajı ve demontajı, kombi ve petek temizliği gibi hizmetlerimizle, müşterilerimize en kaliteli hizmeti sunmaktayız. Eğitimli ve deneyimli kombi ustalarımız, en son teknoloji ekipmanlarımızla kombilerinizi tamir ederken, aynı zamanda size kombinizin daha uzun süre sorunsuz çalışmasını sağlayacak ipuçları da vereceklerdir.

Kombi bakımı, petek temizliği gibi hizmetlerin düzenli olarak yapılması, kombilerinizin daha verimli çalışmasını sağlar ve enerji faturalarınızı da düşürür. Mr Usta olarak, İstanbul ve Ankara'daki müşterilerimize kombi hizmetlerimizle kaliteli bir hizmet sunuyoruz. Eğer siz de kaliteli, güvenilir ve profesyonel kombi hizmetleri arıyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kombici Görevleri Nelerdir, Ne Zaman Destek Alınır?

Kombiciler, gerekli ekipmanlar ile size hizmet verirler. Doğalgaz yanıcı ve patlayıcı bir gaz olması sebebi ile koruyucu maske ile çalışılması gerekmektedir, bu sayede ortaya çıkabilecek iş kazaları da engellenmiş olacaktır. Kombiciler, bireysel hizmet sunabileceği gibi profesyonel çalışan bir kombi servisine veya çeşitli kombi ürünleri mevcut olan markalara bağlı da çalışabilmektedir. Görevleri arasında yalnızca kombi arıza ve tamiratı yoktur. Kombicilerin verdiği hizmetler şu şekilde sıralanabilir:

 • Periyodik olarak yapılan kombi bakım hizmetini gerçekleştirirler. 

 • Kombide meydana gelen hata ve arıza tamirini yaparlar.

 • Kombinin iç ve dış temizliğini sağlarlar.

 • Kombinizin ısıtma kapasitesini verimli kullanabilmeniz için petek bakımı ve temizliği sağlarlar.

 • Kombide mevcut olan parçalardaki problemi anlayıp gerekli yedek parça ile değişimini sağlayabilir veya mevcut arızalı parçayı onarabilirler.

Yukarıda sıralanan hızmetler hem kombi servislerini arayarak hizmet alabileceğiniz hem de bireysel olarak hizmet veren bir kombicinin yapabileceği işlemlerdir. 

Kombiciden Yardım İsteyebileceğiniz Durumlar

Kombici çağırmak için güvenilir bir sistem kullanmalısınız. Sistem üzerinden kombici aramıyorsanız doğru referanslar ile yapılacak işi ve kendinizi güvenceye almalısınız. Kombinizde doğalgaz ile ilgili bir arıza söz konusu olduğu durumlarda bu yalnızca kombinizin bozulması anlamına gelmeyip yangın, gaz zehirlenmesi gibi daha kötü olaylara sebep olabilir. Eğer bir kombi servisi ile görüşüyorsanız tecrübeli ekiplerinin olması ve kolay ulaşılabilir olması önemlidir.

Kombi ile ilgili tamir hizmet veren ve sorunu tespit eden kişiler kombi teknisyeni olarak da anılmaktadır. Kombi teknisyeni de kaynağını bilmediğiniz doğalgaz, su ısıtma gibi sorunları çözme konusunda uzman kişilerdir. Evinizde kullandığınız kombiler arıza kodu oluşturma özelliğine sahiptir. Fakat bu arıza kodları bir uzman tarafından kombinizin beyin kısmına ulaşılarak öğrenilebilir. 

Kombiciler için bu arıza koduna ulaşmak çok büyük kolaylık sağlamaktadır. Bu arıza kodu sorunun hangi parçada olduğuna işaret etmektedir. Bu parçaya kombinin dışını açarak eriştikten sonra parçanın yanmış mı arızalanmış mı değiştirilmesi gereken bir durumda mı olduğunu anlamak kombicinin uzmanlığına kalmıştır.

Kombicilerden yardım almanız gereken ve çok sık karşılaşılan 5 kombi kullanım sorunu şu şekildedir:

 1. Kombi Ateşleme Yapmıyor Olabilir

 2. Kombiniz Titriyor Olabilir

 3. Kombiniz Çalışmasına Rağmen Kaloriferleri Isıtmıyor Olabilir

 4. Kombiniz Çalışmasına Rağmen Suyu Isıtmıyor veya Çok Geç Isıtıyor Olabilir

 5. Kombinizin ve Peteklerin Basınç Dengesi Bozulmuş Olabilir

Kombicilere arıza anlarını sıkça yaşamamak için arıza oluşmadan önce bakım hizmeti için ulaşmak gerekmektedir. Kombinizin, petekleri ısıtma performansı yaz boyu kullanılmamasından kaynakları olarak düşüş göstermiş olabilir. Atık su mekanizması, basınç gibi sorunlar doğrudan anlayabileceğiniz sorunlar olmayabilir. Bu sebeple kombinizin ilk günkü performansı ile çalışmasını istiyorsanız düzenli bakım yaptırmalısınız. Düzenli bakım ve tamirat işlemlerinden sonra kombiniz yüksek verimde çalışıyorsa kombicinin görevi sona ermiştir. 

Doğru Kombi Seçimi İçin Bilmeniz Gerekenler

Doğada katı, sıvı ve gaz olarak adlandırılan maddenin halleri vardır ve maddenin halleri arasında sıcaklık değişimine bağlı olarak birbirine geçiş söz konusu olabilir. Buna en basit örnek ısıtılan sıvıların kaynaması ve bir süre sonra buharlaşmanın hızlanmasından kaynaklı olarak tamamen gaz haline geçmesidir. Kombilerin temel çalışma mekanizmasında da maddelerin farklı formları arasındaki geçiş söz konusudur.

Kombi seçimi yaparken karşınıza iki farklı mekanizmaya sahip kombi çıkacak. 

 • Yoğuşmalı Kombi

 • Konvansiyonel Kombi

Bu iki seçenek arasından doğru seçimi yaparak hem doğalgaz faturasından kar edip hem de ısınma ve sıcak su kullanım kalitesini artırabilirsiniz. Yoğuşmalı kombilerin isminde yer alan yoğuşma, gaz halinde bulunan bir maddenin çevresine ısı vererek sıvı hale geçme işleminden gelmektedir. 

Kombicilerin tavsiyesi genellikle tam yoğuşma kombilerin kullanılması yönündedir. Bunun temel sebebi yoğuşmalı kombilerin atık gazı tahliye borusundan dışarı göndermeden önce kullanılan doğalgazdaki su buharını kullanıp enerjiye dönüştürmesidir. 

Yoğuşmalı kombi ile birlikte diğer alternatiflerin de değerlendirilebilmesi amacı ile temel mekanizmalarına değiniyoruz. Konvansiyonel kombilerde yanan doğalgazın kullanımı sonucunda oluşan su buharı direkt olarak tahliye bacasından çıkış yapar. Bu noktada yoğuşmalı kombide sağlanan verime göre %50 daha az verim sağlanmış olur. Tam olarak bu sebepten dolayı eviniz için en uygun kombiyi yoğuşmalı kombiler arasından seçmeniz gerektiğini anlayabilirsiniz. 

Çevreye karşı duyarlılığın artması ve ekolojik dengenin daha fazla önem kazanması birçok toplumsal alışkanlığı değiştirmiştir. Su kullanımında damacana kullanımı yerine daha sürdürülebilir ve plastik kullanımı olmayan arıtma sistemleri dikkat çekmeye başlamıştır. Bu örnek ile aynı sebepten yaşam alanınızı ısıtan kombinin hem çevreyi koruması hem de enerji tasarrufu sağlaması gerekmektedir.

Kışın Kombi Kullanımı Nasıl Olmalı?

Havalar soğudukça kombi kullanımı artmaktadır ve tamirat ve rutin kontrol gibi sebepler ile sıkça kombiciler aranmaktadır. Arızalara ek olarak mutlaka bilinmesi gereken konulardan biri kışın doğru kombi kullanımı ve nasıl tasarruf yapılacağıdır. Yanlış kullanımda doğalgaz faturası oldukça yükselecek ve eviniz yeterince ısınmamış olacaktır.
 

 • Kombinizin çizilen proje sonucu bulunduğu yer doğru olmalı.

 • Kombinizi sürekli açıp kapatmamalısınız ve ek bir uyarı olarak kombinizi özellikle geceleri kapatmamalısınız.

 • Kombinizin yerleştirdiği yerde olması zorunlu olan ve havalandırma sağlayan menfezleri hava ne kadar soğuk olursa olsun açık tutmalısınız.

 • Kombinizin yıllık bakımını yaptırmalısınız ve herhangi bir arıza anında kendiniz müdahale etmek yerine bir kombiciden destek almalısınız.

 • Peteklerinizin iç temizliğini sağlamalısınız.

 • Peteklerin önüne ısı akışını engelleyen hiçbir şey koymamalısınız.

 • Sıcak su borularının hava ile temasını kesmelisiniz.

 • Sıcak su termostatı ideal sıcaklık olan 40 °C’de tutmalısınız.

 • Kombinizi ekonomik kullanmak için en az üç radyatör kullanmalısınız.

 • Pencere, kapı gibi yerlerden ortamın ısı kaybı var ise yapışkan sünger gibi malzemeler ile ısı kaybını engellemelisiniz.

 • Sıcak su için musluğunuzu açıp suyun ısınmasını beklemek yerine kombinizde sıcak su derecesini artırmalısınız.

Yukarıda kombinizi doğru ve tasarruflu kullanmanız için yararlanabileceğiniz önerileri sizin için sıraladık. Evinizde alacağınız ufak önlemler ile doğalgaz faturanızı yarıya indirebilirsiniz. Kombiniz ile yaşadığınız herhangi bir sorun karşısında kombicinizi arayarak yardım isteyerek yaşamınızı daha güvenli sürdürebilirsiniz. 

En Yakın Kombici

Özellikle kış aylarında kombinizin arıza oluşturmadan çalışması önemlidir. Yaz aylarında ise sıcak su ihtiyacınız olmaya devam etmektedir. Bu sebeple hem kombi arızalarınızın giderilmesi hem de rutin kombi muayeneleriniz için en yakın kombici ile iletişime geçmelisiniz. Kombinizin doğru çalışması elektrik, doğalgaz ve sudan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. 

En yakın kombi servisi ile iletişime geçerek daha az fatura ödeyerek bütçenizi de koruyabilirsiniz. Bu sayede çevreyi koruyup enerjiden tasarruf sağlarken aynı zamanda maddi olarak da tasarruf etmiş olursunuz.

bottom of page